Smoczki są stosowane przez rodziców dzieci w okresie niemowlęcym (pomiędzy 4-6 rokiem życia) i służą do tego, by uspokoić niesforne maluszki. Ich relaksacyjne właściwości wiążą się z potrzebą ssania u dzieci — przypominają pierś matki. Decydując się na ich zakup, warto zwrócić uwagę na wiele czynników, w tym m.in. kształt, który powinien być spłaszczony od strony języka i wypukły od strony podniebienia. Pierwsze problemy mogą rozpocząć się w momencie, w którym maluchowi zabraknie smoczka. Zgubienie go może stać się przyczyną długiego płaczu. Aby zmniejszyć szansę na to, że pociecha upuści lub zostawi przedmiot, warto skorzystać ze specjalnej zawieszki do smoczka. Jej klips jest podczepiany do ubranka dziecka, dzięki czemu rodzic nie musi się obawiać ubrudzenia po upadku na ziemię czy podłogę. Będzie ona nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale i sprawi, że maluszek nie zgubi akcesorium.

Zawieszka do smoczka — na co należy zwrócić uwagę?

Taka przywieszka posiada dwustronne przypięcie, przy czym do jednego zakończenia mocowany jest smoczek, a drugie przypina się do ubranka maluszka. Aby zapewnić komfort swojemu dziecku, ważna jest długość linki, ponieważ przywieszka powinna być na tyle długa, aby nie dotykała podłogi. Niewielkie akcesoria posiadają specjalne klipsy silikonowe, które można stabilnie przymocować do odzieży maluszka. Konstrukcja powinna uniemożliwiać niemowlęciu samodzielne odpięcie oraz chronic dłonie przed skaleczeniem. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, żeby akcesoria tego typu były wykonane z materiałów, które nie tylko są trwałe, ale i nietoksyczne, Dziecięca jama ustna może mieć kontakt nie tylko ze smoczkiem, ale i zawieszką, dlatego rekomendowane są przywieszki z miękkiego sznurka bawełnianego. Maluch poznaje kształty i rozwija motorykę małą od najmłodszych lat poprzez dotykanie drobnych elementów, dlatego warto dokonać przemyślanego wyboru, zwracając uwagę m.in. na to, by przywieszka była wykonana ze specjalnych koralików. Maluszek poznaje świat głównie za pomocą wzroku, dlatego paciorki o różnych kolorach mogą być dla niego nie tylko bardziej atrakcyjne, ale i wpłyną znacząco na jego rozwój.

Zawieszka z imieniem — nauka od najmłodszych lat

tata czyta książkę trzymając dziecko na kolanachSpersonalizowane akcesoria okażą się pomocne w momentach, w których szukamy dla dziecka wyjątkowego prezentu lub nasz maluch spędza czas wspólnie z rówieśnikami np. w przedszkolu — zidentyfikowanie właściciela smoczka stanie się dużo prostsze, jeśli przywieszka będzie podpisana. Coraz częściej producenci decydują się na wprowadzanie takiego rozwiązania. Jakie korzyści może przynieść zawieszka do smoczka z imieniem? Przede wszystkim — wpłynie znacząco na rozwój maluszka. Takie koraliki mogą być jego pierwszą stycznością z literkami. Rodzic może poświęcić czas na to, by powoli kształcić umiejętności czytania, przy czym jednym z pierwszych słów, którego maluch się nauczy, będzie jego imię. Decydując się na kupno personalizowanej zawieszki, warto skonsultować się z producentem — zdarza się, że długość przywieszki nie pozwala na wprowadzenie wszystkich dostępnych imion. Istotne jest również doinformowanie się w kontekście dostępności polskich znaków. Przywieszka może stanowić świetny prezent z okazji narodzin lub chrztu pociechy.

Rodzaje zawieszek do smoczka

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Choć często rodzice sugerują się designem, przede wszystkim powinien liczyć się jednak materiał, z którego została wykonana zawieszka. Uznaniem cieszą się modele z silikonu, drewna oraz tkaniny. Te pierwsze mogą pomóc w przymocowaniu gryzaka do ubranka — dzieci odruchowo wkładają do buzi różne przedmioty i w ten sposób się uspokajają. Silikonowe akcesoria nie zawierają szkodliwych substancji na powierzchni i jednocześnie są bezpieczne dla jamy ustnej. Drewniane zaskarbiły sympatię tych rodziców, którym zależy na tym, by nie obciążać ciała maluszka. Charakteryzują się one niewielkim rozmiarem oraz lekkością. Ze względu na ich wytrzymałość, najczęściej kupuje się materiałowe zawieszki do smoczka. Takie przywieszki są wykonane z mocnej tkaniny, dzięki czemu nie uszkodzą się podczas zabawy. Rynek akcesoriów dziecięcych rozwija się w szybkim tempie, dlatego warto przypatrzeć się temu, jakie produkty są oferowane w sklepach. Przed podjęciem zakupu należy zwrócić uwagę także na atesty, które stanowią potwierdzenie bezpieczeństwa akcesoriów m.in. certyfikaty CE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *