Przyjście na świat dziecka to emocjonujące przeżycie dla przyszłych rodziców oraz ich najbliższych. Przed tym wydarzeniem warto zacząć kompletować wyprawkę. Nie tylko umili to czas oczekiwania, ale również sprawi, że opiekunowie będą mieli wszelkie niezbędne akcesoria pod ręką w razie nagłej potrzeby. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych wybór artykułów dla najmłodszych jest ogromny. Należy jednak wspomnieć, że nie zawsze będzie to ułatwieniem – znacznie częściej komplikuje to sprawę, zwłaszcza w przypadku świeżo upieczonych opiekunów. Ci mają ogromny dylemat, co powinni wybrać, aby zapewnić swojej pociesze najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Podstawowym elementem wyposażenia dla każdego dziecka będzie komplet ubranek. Niezbędne będą śpioszki, body, pajacyki, czapeczki, skarpetki i inne. Przy ich wyborze, kluczowy okazuje się materiał – należy stawiać na tkaniny umożliwiające odpowiednią cyrkulację powietrza, czyli np. bawełnę. Wszelkie syntetyki zaburzają termoregulację, prowadząc do nadmiernej potliwości, a w efekcie przewiania i złapania przeziębienia. Ponadto mogą podrażniać delikatną skórę brzdąców. Kupując zabawki, także trzeba zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, czy nie posiadają niebezpiecznych elementów itd. Pielęgnacja i dbanie o higienę to równie istotny aspekt, dlatego oprócz kosmetyków należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości wanienkę, która posłuży co najmniej przez kilka miesięcy.

Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

wanienka dla noworodka

Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów wanienek. Wydawać by się mogło, że to mało istotne akcesorium w wyprawce dla maluszka, niemniej jednak warto przyłożyć do niej większą uwagę i dokładnie przemyśleć zakup. Jeśli ta zostanie dobrze dobrana, pierwsza i każda kolejna kąpiel stanie się codziennym i niezwykle przyjemnym rytuałem dziecka i rodziców. W takim razie, jakie cechy są ważne? Przede wszystkim istotny jest materiał. Na rynku dostępne są m.in. modele dmuchane oraz plastikowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a ostateczny wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji czy potrzeb.

Dobrze, jeśli wanienka zostanie wyposażona w dodatkowe miejsce na akcesoria kąpielowe – mydełko czy delikatną gąbkę. Dzięki temu w czasie kąpieli nie trzeba zostawiać ich np. na podłodze, zatem podniesie się w ten sposób higienę danych artykułów i czystość łazienki. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, czy posiada antypoślizgową powierzchnię. Rodzic nie będzie musiał obawiać się, że maluszek przypadkiem mu się wyślizgnie. Niezwykle istotny jest także aspekt komfortu rodzica, dlatego największą popularnością cieszy się wanienka ze stojakiem. Dzięki niej zostanie zachowana prawidłowa postawa kręgosłupa osoby dorosłej zostanie zachowana, a to z kolei daje większe możliwości ruchowe.

Wanienki plastikowe i dmuchane

Wanienki plastikowe to wariant cieszący się największym uznaniem wśród rodziców. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną i występują w różnych kolorach czy wzorach. Z uwagi na niewielką wagę produkty z tej kategorii są lekkie w przenoszeniu, co samo w sobie jest dużą zaletą. Z tego materiału tworzone są najróżniejsze modele, np. wanienka składana. W jej skład wchodzi silikon i wytrzymały stelaż plastikowy, co ułatwia składanie, a tym samym przechowywanie nawet w małych mieszkaniach nie będzie problemem. To też doskonała propozycja dla osób lubiących podróżować – takie akcesorium można zabrać ze sobą wszędzie.

Na wyjazdy doskonale sprawdzi się również model dmuchany. Wydaje się on dość niestandardowy i mniej spotykany, jednak jego właściwości mogą przypaść wielu rodzicom do gustu. Wanienka tego typu, podobnie jak składana jest łatwa w przechowywaniu, zajmuje minimalną ilość miejsca. Warto podkreślić, że latem świetnie sprawdzi się w roli małego baseniku dla maluszka, aby ten mógł się ochłodzić. To, co ją wyróżnia to miękkość. Zarówno dno, jak i boki nie spowodują uderzenia się brzdąca, nie ma też ostrych krawędzi, zatem będzie jednym z bezpieczniejszych wyborów. Należałoby wspomnieć że tego typu wanienka dla noworodka może być interaktywna. Pomoże to w uspokojeniu brzdąca w razie, gdyby ten niepokoił się swoją pierwszą kąpielą. Spokojne melodie lub światła z pewnością sprawią, że ta czynność skojarzy mu się pozytywnie.

Wanienki profilowane – bezpieczeństwo i wygoda

wanienka dla noworodka

Kupując wyprawkę dla maluszka, każdy chciałby wybrać artykuły wysokiej jakości, za możliwie niską cenę. W takim wypadku jednym z lepszych zakupów będą wanienki plastikowe – są całkiem wytrzymałe, a przy okazji tanie. Ich atutem jest również fakt, że występują w wielu najróżniejszych modelach, różnią się m.in. kształtem czy kolorem. Rodzicom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwu swojego brzdąca, a jak wiadomo, pierwsze kąpiele są stresujące. Z tego też względu doskonałym wyborem okażą się warianty profilowane. Mają one wiele właściwości, przede wszystkim zapewniają dziecku stabilne podparcie i pozycję. Dzięki temu brzdąc poczuje się pewniej oraz bezpieczniej, co wpłynie na jego samopoczucie podczas kąpieli. Wpłynie to także pozytywnie na prawidłowy rozwój kośćca. Dodatkowo można uniknąć wielu potencjalnych wypadów. Wybór wanienek jest ogromny i z pewnością każdy rodzic dopasuje je do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *