Wysyłając dziecko do szkoły, musimy wziąć pod uwagę liczne nowe wyzwania dotyczące przygotowania naszej pociechy do nowej, szkolnej rzeczywistości. Oznacza to konieczność zakupienia wyprawki dla dziecka w postaci plecaka, książek, czy też zeszytów. Podczas szkolnych zakupów nie można jednak zapominać o innym, niezwykle ważnym elemencie wyposażenia dziecięcego plecaka, czyli specjalnych pojemnikach służących do pakowania posiłków dla dziecka do szkoły. Po jakie pojemniki warto sięgnąć i czym się trzeba kierować podczas ich wybierania?

Dlaczego warto przygotowywać dziecku domowe posiłki do szkoły?

przygotowanie posiłku do lunchboxuZanim jednak przejdzie się do najważniejszych spraw, czyli tego, jak skompletować i jak wybrać odpowiednie pojemniki na posiłku do szkoły, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak naprawdę powodu powinno się w ogóle przygotowywać dziecku domowe posiłki do szkoły. Czy nie lepszym i wygodniejszym sposobem byłoby np. wręczenie maluchowi pieniędzy, aby kupiło sobie coś na własną rękę? Jak się okazuje, takie działanie nie byłoby zdrowe dla malucha.

Każdy rodzic doskonale wie, jak dzieci uwielbiają słodycze. W ciągu dnia zajadają się produktami czekoladowymi, słodkimi, czy też różnego rodzaju czipsami. Jeśli dać dziecku wolną rękę w zakresie jego żywienia, to można mieć pewność, że właśnie pod takie produkty sięgnie każdego dnia w szkole. Oczywiście prowadzić to będzie do dramatycznego pogorszenia się jego stanu zdrowia. Z tego też właśnie powodu konieczne jest przygotowywanie dziecku jeszcze w domu posiłków, które w odpowiednich pojemnikach będzie mogło wziąć ze sobą do szkoły. Jakie jeszcze dodatkowe zalety mają takie posiłki?

Domowe jedzenie, które zostanie przygotowane ze zdrowych i pełnowartościowych składników, przede wszystkim zapewniać będzie dziecku poprawny, zdrowy rozwój. Co więcej, daje mu także odpowiednią ilość energii, aby mogło w ciągu dnia bez zbędnych problemów i w pełni efektywnie spędzać w szkole czas. Dobrze przygotowany posiłek wpłynie m.in. na koncentracje i możliwość łatwiejszego przyswajania wiedzy przez dziecko, co z pewnością jest rzeczą absolutnie bezcenną.

W jaki sposób pakować dziecku posiłek do szkoły?

dziewczynka jedząca drugie śniadanieJednym z podstawowych błędów, jaki jest popełniany przez rodziców podczas przygotowywania dziecku posiłku do szkoły, jest pakowanie go w kiepskiej jakości papier śniadaniowy, czy też w folię aluminiową. Takie jedzenie nie tylko nie wygląda zbyt apetycznie, lecz również często może powodować, że dziecko będzie się wstydziło wyjmować je przed innymi dziećmi, które posiadają w plecakach pięknie wykonane, kolorowe pojemniki na jedzenie.

Jak więc widać po tym przykładzie, wybieranie pojemników na jedzenie jest naprawdę trudnym zadaniem. Liczy się tym wypadku wiele ich cech charakterystycznych, w tym dla dziecka przede wszystkim wygląd takich pojemników. Na co zatem trzeba zwracać uwagę i jak wybierać poszczególne akcesoria do pakowania dla dziecka posiłków? Z pewnością jedną z ciekawszych propozycji jest specjalny lunchbox dla dzieci. Jest to pudełko, które zrobione jest w plastiku, lecz o całkowicie bezpiecznych właściwościach. Ogromną zaletą takiego pojemnika jest to, że posiada on właściwości termoizolacyjne, więc posiłek po umieszczeniu w nim nie traci ciepła. Dziecko może w szkole cieszyć się ciepłym jedzeniem. Innego typu bardzo ważną cechą takiego lunchboxa jest fakt, że posiada on specjalne przegródki na wszystkie elementy posiłku. Sprawia to, że nie mieszają się one ze sobą, a tym samym są nadal apetyczne od strony wizualnej.

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia dziecięcego plecaka od strony pojemników na jedzenie jest specjalny pojemnik do przechowywania w nim czegoś do picia. Szczególnie w tym wypadku poleca się specjalny kubek termiczny dla dzieci lub też termos. Cele stosowania tego dodatku są dwa — przede wszystkim zapewnienie dziecku zdrowego picia do szkoły, aby nie było ono zmuszone do sięgania po niezdrowe słodkie i gazowane napoje. Po drugie, kupując termos dla dzieci czy też specjalny kubek termiczny, umożliwia się dziecku posiadanie w szkole ciepłego picia. Przydaje się to przede wszystkim w czasie zimy, gdy malec narażony jest na mróz podczas podróży do szkoły.

Jak się powinno wybierać takie kubki lub termosy? Warto tu zwrócić uwagę na to, aby nie były one zbyt duże. Dziecko nie może używać wersji dla dorosłych, ponieważ będzie ona za duża i za ciężką. Co więcej, taki specjalny kubek lub termos powinny mieć na sobie atrakcyjne, kolorowe nadruki np. przedstawiające bohaterów ulubionych bajek dziecka. Sprawi to, że maluch będzie chętniej korzystał z takiego przedmiotu i pił z niego sok czy też herbatę.

Pojemnik na przekąski

Podczas kupowania pojemników na posiłki dla dziecka, nie można skupiać się tylko i wyłącznie na samych dużych posiłkach, lecz trzeba wziąć pod uwagę również jakiś deser. W tym celu rewelacyjnie sprawdzają się małe przezroczyste pojemniki, do których można dziecku włożyć owoce lub też specjalnie przygotowane zdrowe desery np. w postaci czipsów z jabłka. Z pewnością pozwoli to odciągnąć malucha od spożywania niezdrowych słodyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *