Kompletując wyprawkę dla nowego członka rodziny, nie można zapomnieć o akcesoriach kąpielowych. Nie tylko kosmetyki, ale również ręczniki powinny być specjalnie dostosowane do wymagającej skóry niemowlęcia. Wybierając produkty tworzone z myślą o potrzebach najmłodszych, kąpiel malucha nie będzie sprawiała rodzicom żadnych problemów. Dzięki odpowiednio dobranemu okryciu dziecku nie będzie groziło przeziębienie, reakcje alergiczne, ani podrażnienia.

Różnorodność dostępnych ręczników dla najmłodszych

ręczniki ułożone na stołkuDo pierwszej kąpieli dziecka rodzice muszą się dobrze przygotować. Jest to przeżycie stresujące i dla opiekunów i dla malucha. Odpowiednio dobrana wanienka, kosmetyki, a także ręcznik dla niemowlaka pomogą w przyzwyczajeniu go do mycia, a także sprawią, że będzie to dla niego sytuacja bardziej komfortowa. Dzieci bardzo nie lubią, kiedy jest im zimno. Z tego powodu chwila po wyciągnięciu z wody może skończyć się głośnym wyrażaniem niezadowolenia, przez pociechę. Wycieranie powinno być z tego powodu jak najszybsze. Jest to możliwe dzięki specjalnie przystosowanym do delikatnej skóry maluszków akcesoriom. Ręczniki mogą być wykonane z bawełny frotte lub weluru bawełnianego. Bardzo popularny stają się również materiał z włókna bambusowego. Wybierając bezpieczne dla dzieci tkaniny, nie trzeba obawiać się o podrażnienia. Maluch będzie zachwycony, kiedy otuli się go ręcznikiem, przypominającym w dotyku kocyk.

Jaki rozmiar wybrać?

Poza tym, z jakiego materiału będzie wykonany ręcznik dla dziecka, ważne jest również, aby był na tyle duży, żeby można było nim okryć całą powierzchnię ciała dziecka. Standardowe rozmiary mają ok. 75 x 75 cm lub 85 x 85 cm. Najbardziej uniwersalny wydaje się być ręcznik o wielkości 100 x 100 cm, z którego można korzystać przez nawet kilkanaście pierwszych miesięcy życia malucha. Niemowlaki bardzo szybko rosną, przez co w wielu przypadkach warto wybierać akcesoria o większym rozmiarze, aby były dłużej funkcjonalne. Do skuteczniejszego utrzymywania ciepła dziecka doskonale sprawdza się również ręcznik z kapturem. Dla najmłodszych jest on wybierany znacznie częściej niż tradycyjne okrycia jednoczęściowe, przy których rodzic musi w taki sposób zawiązać materiał, aby osłonić główkę dziecka lub zadbać podczas kąpieli o obecność dodatkowej czapeczki. Dodatkowy element w postaci kapturka skutecznie zapobiega wychłodzeniu, a delikatne włoski dziecka dużo szybciej schną. Dzięki takiemu zabezpieczeniu przed zimnem kąpiel będzie dla dziecka i rodziców dużo przyjemniejszym doświadczeniem.

Chłonność naturalnych materiałów

Kupując akcesoria dla najmłodszych, przede wszystkim zwraca się uwagę na to, aby były one bezpieczne w użytkowaniu. Materiały używane do produkcji ręczników dla najmłodszych nie powinny powodować podrażnień, ani wywoływać reakcji alergicznych. Wielką popularnością cieszy się naturalne włókno bambusowe. Jest ono hipoalergiczne, dzięki czemu sprawdzi się doskonale dla maluchów z atopowym zapaleniem skóry lub uczuleniem na składniki tkanin syntetycznych. Bambusowe ręczniki dla dzieci są bardziej chłonne niż te wykonane z bawełny, a dodatkowo charakteryzują się właściwościami termoregulacyjnymi. Zimą ogrzeją maluszka, a latem jedwabisty materiał będzie dla niego przyjemnie chłodny. Rodzice coraz częściej zwracają uwagę na to czy wybierane akcesoria dla najmłodszych są ekologiczne. Z tego powodu przyjazne środowisku włókno bambusowe cieszy się wielką popularnością.

Miękki i komfortowy ręcznik

zwinięte ręcznikiKąpiel powinna być dla dziecka jak najbardziej komfortowa. Z tego powodu ważne jest, aby podczas wycierania, maluch czuł się niczym podczas leżenia pod ciepłym kocykiem. Wśród materiałów, z jakich wykonane są obecne w sklepach ręczniki dla najmłodszych, rodzice często wybierają bawełnę z domieszką weluru lub polaru. Tkaniny te są delikatne dla skóry dziecka, doskonale wchłaniają wodę i zapewniają maluchowi odpowiednią temperaturę po wyciągnięciu go z wanienki, dzięki czemu nie grozi mu wychłodzenie. Ważną właściwością weluru bawełnianego jest jego trwałość – nie traci swojej miękkości po praniu, dzięki czemu przez długi czas będzie towarzyszył dziecku podczas kolejnych kąpieli. Wycieranie stanie się dla malucha dużo przyjemniejsze, jeżeli będzie wiązało się z otuleniem w delikatny i kolorowy ręcznik. Spokój i zadowolenia dziecka, to dodatkowo ułatwienie pracy rodziców podczas opieki nad maluchem.

Estetyka akcesoriów kąpielowych dla najmłodszych

Wiele z artykułów przeznaczonych dla dzieci, pojawia się w sklepach w różnych wersjach kolorystycznych, wśród których przeważają pastelowe lub mocno kontrastujące ze sobą barwy. Ręcznik dla dzieci z wzorami zwierząt lub roślin po zewnętrznej stronie na pewno przyciągnie wzrok rodziców i dziecka. Estetyczne rysunki można z łatwością dopasować do reszty posiadanych akcesoriów. Częstym wyborem są okrycia, które na kapturku mają nadruk w kształcie główki pandy, kotka lub sowy. Poza ładnym wyglądem należy pamiętać, aby wybierać artykuły produkowane w sposób całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Akcesoria kąpielowe dla dzieci są farbowane w sposób całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Nie zniszczą się w praniu, ani nie będą się odbarwiać podczas używania ich w czasie kąpieli.

Kupując akcesoria niezbędne do pierwszej kąpieli dziecka, przychodzi czas wybrania odpowiedniego ręcznika. Najlepszym wyborem są produkty wykonane z włókna bambusowego lub bezpiecznej dla dzieci bawełny. Zewnętrzna część okrycia z weluru lub polaru zabezpieczy malucha przed chłodem  w czasie wycierania po kąpieli. Dobry ręcznik musi być miękki i chłonny, a poza tym wyposażony w wygodny kapturek. Kąpanie dziecka będzie dzięki niemu dużo łatwiejsze i co najważniejsze całkowicie bezpieczne dla pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *