Zbliżający się poród to czas, kiedy rodzice powinni zacząć kompletowanie wyprawki, a także przygotowywać miejsce dla swojego dziecka. Zarówno mamy, decydujące się na karmienie piersią, jak i te niechcące tego robić, są zobowiązane do dbania o komfort maluszka oraz swój podczas tej czynności. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze miesiąca życia niemowlaka są bardzo ważne, ponieważ właśnie w tym okresie budzi się więź między opiekunami a brzdącem. Warto zatem zadbać o ustronne miejsce, w którym rodzice będą mogli wygodnie usiąść wraz z pociechą, aby ją nakarmić, uśpić czy poczytać bajki.

Wygodny rogal do karmienia

bluzka do karmienia

Rynek ofert produktów pomagających w karmieniu najmłodszych cały czas rośnie. Dzięki temu każdy z pewnością dobierze coś do swoich indywidualnych preferencji. Niemniej jednak rogal do karmienia, cieszy się nieustannie dużą popularnością. Dostępny jest w wielu rozmiarach. Można kupić go w wariancie 2w1, łączącym w sobie jednocześnie poduszkę do spania dla kobiet w ciąży, oraz karmienia dla maluszka. Dzięki temu uda się zaoszczędzić, wykorzystując go jeszcze przed narodzinami.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia?

Decydując się na zakup gadżetów do karmienia, należy zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie i kształt. To od nich w dużej mierze zależeć będzie wygoda maluszka, a także osoby karmiącej. Poduszka do karmienia nie powinna odkształcać się pod wpływem ciężaru, ale dopasowywać do ciała mamy i szkraba. Warto postawić na tkaniny naturalnego pochodzenia np. kapok — włókno nasienne z drzewa kapokowego lub bawełnę. Małe modele kształtem przypominają półksiężyc bądź rogala, dzięki czemu idealnie dopasowują się do noworodków. Wybierając poszczególny model, trzeba sprawdzić, czy materiał zdejmuje się oraz czy można go prać w pralce. To ułatwia utrzymanie w czystości, co w przypadku produktów, mających styczność z maluchami jest niezwykle ważne.

Aspekty wizualne akcesoriów do karmienia

bluzka do karmienia

Funkcjonalność i wygoda to najważniejsze właściwości, którymi powinny wyróżniać się akcesoria do karmienia piersią. Niemniej jednak dobrze także, jeśli prezentują się przy tym estetycznie. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych wzorów, motywów oraz kolorów każdemu uda się dobrać model wpasowujący się w wystrój pokoju dziecięcego lub upodobania rodziców.

Czy poduszka do karmienia jest potrzebna?

Karmienie piersią to czynność, która powtarza się co najmniej kilka razy w ciągu doby, dlatego zapewnienie odpowiednio wygodnej pozycji mamie i dziecku jest najważniejsze. Poduszka pomaga przyjąć najbardziej dogodną pozycję, nieobciążającą odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Bardzo często dochodzi do takiej sytuacji w przypadku normalnego podtrzymywania malucha w trakcie karmienia. Warto zaznaczyć, że brzdące uwielbiają zasypiać przy piersi mamy, jedząc na tzw. raty, co znacząco wydłuża czas picia mleka. Zatem takie akcesorium, powinno znaleźć się w każdej wyprawce.

Jak odpowiednio układać poduszkę do karmienia?

Poduszkę do karmienia należy układać w pozycji, która będzie najwygodniejsza zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Niemniej jednak świetnie sprawdza się gdy mama ma skrzyżowane nogi, karmi spod pachy, leży, a także siedzi tzw. pozycji naturalnej. Komfortowe okazuje się również ułożenie malucha w środku gadżetu i przybliżenie go bezpośrednio do brodawki. Ogromną zaletą tego typu produktów jest to, że sprzyja kontaktowi skóra do skóry, odgrywającemu istotną rolę w pierwszych miesiącach życia.

Odzież do karmienia piersią

Przed mamami karmiącymi piersią stoi wyzwanie związane z karmieniem swojego malucha o różnych porach dnia i nocy, a także niekiedy poza domem. W celu ułatwienia wszystkim paniom, tej naturalnej czynności przy noworodkach, producenci zadbali o dostępność odzieży do karmienia dla kobiet. Na rynku bez problemu można znaleźć nie tylko biustonosze z tej kategorii, ale i t-shirty, eleganckie koszulki czy nawet bluzy. Dzięki temu nie ma konieczności rozbierania się niemalże od pasa w górę, a tylko rozpięcie w odpowiednim miejscu, aby brzdąc mógł się najeść.

Bluzy oraz bluzki do karmienia

Choć mogłoby się wydawać, że ubrania z funkcją karmienia są mało eleganckie, widząc najnowsze kolekcje, można śmiało odejść od tego stwierdzenia. Aktualnie prawie każda bluzka do karmienia świetnie prezentuje się na ciele kobiety, a także spełnia swój obowiązek, komfortowego karmienia. Koszulki tego typu są najczęściej wyposażone w suwaki znajdujące się na linii biustu, które wygodnie i szybko się odpinają.

Dostępne są również modele nakładkowe, czyli takie, do których produkcji wykorzystano nieco więcej materiału. Poszczególne elementy nachodzą na siebie, dzięki czemu wystarczy odchylenie jednej z części z bluzy, aby odsłonić pierś i zacząć karmić bobasa. Odzież z dekoltem kopertowym też sprawdza się w tej roli. Oprócz tego wygląda niezwykle kobieco, dlatego mamy mogą wychodzić w nich, gdzie tylko mają ochotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *