Pojawienie się w domu malutkiego dziecka to duża dawka radości, ale zazwyczaj również… okazja do zakupów. Choć nie każdy lubi ten etap przygotowań do przyjścia na świat dziecka, trzeba przez niego przebrnąć i skompletować niezbędną dla malucha wyprawkę. Wśród elementów, które zdecydowanie warto zakupić, znajduje się śpiworek. Dlaczego to tak ważny element w dziecięcej sypialni i na co zwrócić uwagę wybierając go?

Dlaczego warto zainwestować w śpiworek?

niemowlak w śpiworku lub otulaczuŚpiworek niemowlęcy to rozwiązanie, które oferuje zdecydowanie większy komfort niż otulacz, a przy tym jest dużo bezpieczniejsze niż kołderka. Gdy dziecko wciąż jest na etapie rozwijania swoich zdolności motorycznych, może niechcący nakryć się kołdrą i nie potrafić odkryć, a to stanowi bezpośrednie zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Tymczasem w śpiworku, maluch jest bezpiecznie zamknięty na zamek błyskawiczny, a co za tym idzie — nie ma szans, że jakakolwiek część materiału znajdzie się na twarzy dziecka.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do otulaczy — śpiworek nie krępuje ruchów niemowlęcia. Dobrze dobrany rozmiar zapewnia dziecku możliwość swobodnego obracania się na boki, plecki lub brzuszek, a co za tym idzie — pełen komfort w trakcie wypoczynku nocą.

Bezpieczne rozwiązanie dla dziecka

Śpiworek to doskonałe rozwiązanie dla dziecka, które jest dla niego w pełni bezpieczne. Mowa tu nie tylko o wspomnianej wcześniej kwestii ochrony przed przypadkowym okryciem się dziecka na buzi, ale również — bezpieczeństwie dla prawidłowego rozwoju ciała.

Jako że dobrze dobrany śpiworek dla niemowlaka w żaden sposób nie roluje się wokół ciała, powodując jego nieprawidłowe ułożenie — nie wpływa również negatywnie na rozwój bioderek dziecka. Co za tym idzie, maluch rozwija się prawidłowo i osiąga kolejne kamienie milowe w ramach czasowych wskazanych przez specjalistów.

Warto także wspomnieć, że od 2016 roku śpiworki niemowlęce są uważane za najbezpieczniejsze dostępne rozwiązanie dla dzieci w opinii Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej. Jako forma okrycia malucha, która nie krępuje ruchów, śpiworek oferuje optymalny komfort, a jednocześnie nie stwarza potencjalnego niebezpieczeństwa dla dziecka.

Jak wybrać najlepszy śpiworek?

Śpiworek dla niemowlaka powinien być odpowiednio dobrany do wieku dziecka, a także pory roku czy gabarytów malucha. Tylko w ten sposób będzie dla niego maksymalnie wygodny, a przy tym bezpieczny. Przy wyborze śpiworka, warto zwrócić uwagę na:

Zalety śpiworków niemowlęcych

dziecka leżące na śpiworku lub kocuWybierając śpiworek dla niemowlaka, warto zwrócić szczególną uwagę na wyżej wspomniane kwestie, gdyż niewłaściwie dobrany, może wzbudzać u dziecka niechęć. Tymczasem prawidłowo dopasowany do potrzeb malucha śpiworek:

Jak widać, niemowlęce śpiworki cechuje szereg zalet, które trudno jest zignorować. Jest to element wyposażenia, w który zdecydowanie warto zainwestować, wybierając go z głową — tak, by zapewnić dziecku maksymalny komfort, a przy tym bezpieczeństwo w trakcie snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *