Stworzenie idealnej wyprawki dla maluszka to wyzwanie, z którym mierzy się każdy rodzic. Na rynku dostępnych jest wiele artykułów, które wcale nie ułatwiają dokonania wyboru. Chcąc wyposażyć dziecko w jak najlepsze akcesoria, warto zapoznać się z tym, co oferują producenci. Zapewnienie komfortu, wygody i jak najlepszych materiałów dla dziecka, to podstawa, którą rodzice powinni zapewnić. Jedną z pierwszych rzeczy, którą opiekunowie kupują, są pieluszki. Jakie będą najlepsze dla dorastającej pociechy? 

Na rynku dostępnych jest wiele pieluszek, które pomagają utrzymać czystość. Pomagają w wielu codziennych sytuacjach, chociażby podczas karmienia maluszka, dlatego też powinny być jak najbardziej miękkie i delikatne, by nie podrażniły jego skóry. To również dobra ochrona ubrań rodziców, gdy dziecko jest odbijane i ulewa. Wykorzystuje się je także podczas przewijania. To idealny podkład pod pupę dziecka. Zastosowań jest jeszcze wiele, dlatego tak ważne jest, by mieć przynajmniej kilka pieluszek w swoim wyposażeniu.  Kiedyś dostępne były wyłącznie pieluszki tetrowe w kolorze białym, dziś wybór jest jednak dużo większy. Producenci zaskakują wieloma wzorami, kolorami, a także materiałami, z których są one wykonane.

Muślinowe pieluszki — z myślą o dziecku

pieluszki tetrowe

Bardzo popularnym materiałem, z którego obecnie wykonuje się pieluszki, jest muślin. Ta delikatna tkanina pozwala na otulanie niemowląt, a także doskonale chłonie wilgoć, dzięki czemu sprawdza się w najróżniejszych sytuacjach. Pieluszki muślinowe doceniane są przez wiele mam, które zdecydowały się na ich zakup. Przede wszystkim materiał ten nie wymaga prasowania. Jest bardzo delikatny i trwały, dzięki czemu można wykorzystywać go przez naprawdę długi czas. Jest naturalny, dlatego świetnie przepuszcza powietrze, a także reguluje temperaturę, gdy wykorzystuje się go jako nakrycie. Dzięki temu dziecko ma zapewnione ciepło, a opiekunowie zyskują pewność, że nie spoci się nadmiernie. Trwałość pieluszek muślinowych pozwala na przekazanie ich kolejnym noworodkom. Jest to więc ekologiczne rozwiązanie, które nie przyczynia się do zanieczyszczenia planety przez stanie się niepotrzebnym odpadem.

Pieluszki muślinowe możemy kupić w wielu wzorach i kolorach. Sprawdzą się zatem dla dziewczynek i chłopców. Producenci niekiedy wykorzystują na nich postaci z bajek, dlatego jest to dobre rozwiązanie także dla starszaków, którzy mają już wybranych swoich ulubionych kreskówkowych bohaterów. Standardowym rozmiarem pieluszki z muślinu jest 75×75 cm.  Wystarczy to, by otulić niemowlę.

Bambusowe pieluszki — jakość przede wszystkim

Kolejnym bardzo popularnym materiałem jest bambus. Jest to stosunkowo nowy produkt na rynku. Pojawił się zaledwie kilka lat temu, gdy dostrzeżono, że tkanina bambusowa ma wiele zastosowań. Jest idealna dla dzieci, ponieważ nie ma działań alergicznych. Nie podrażnia skóry, a także doskonale chłonie wilgoć. Są bardzo delikatne w dotyku, dzięki czemu doskonale sprawdzają się do otulania, a także wycierania po kąpieli. Wielu rodziców docenia ich właściwości i wykorzystuje je nawet dla siebie. Do ich produkcji pieluszek bambusowych wykorzystuje się wyłącznie naturalne materiały, dzięki czemu są ekologiczne. Ich trwałość pozwala na wielokrotne stosowanie – nawet przez kilkoro dzieci.

Pieluszki z tkaniny bambusowej będą doskonałe dla dzieci, które są alergikami. To także dobre okrycie na letnie dni – zarówno w domu, jak i na zewnątrz, gdy zrobi się chłodniej. Dobrze przepuszczają powietrze, dlatego sprawdzą się także podczas upałów, by ochronić dziecko przed słońcem, np. w wózku. Niektórzy rodzice dostrzegli, że pieluchy bambusowe są dobrym zastępstwem pampersów. Ze względu na dobrą wchłanialność wilgoci i brak powodowania odparzeń na skórze. Pieluszki bambusowe są dostępne także w wariancie jednorazowym, co jest doskonałą alternatywą dla nawilżanych chusteczek. Dzięki temu, że są naturalne, nie szkodzą naturze i rozkładają się dużo szybciej niż te wykonane z syntetycznych materiałów.

pieluszki tetrowe

Najbardziej popularnym i wykorzystywanym od lat materiałem jest tetra. Pieluszki tetrowe mają sporo zalet. Są przede wszystkim znane od pokoleń, ponieważ były wykorzystywane przez nasze mamy i babcie. Sprawdzają się najbardziej podczas karmienia niemowlęcia, które rozszerza swoją dietę. Dobrze chłoną wszelkiego rodzaju wilgoć oraz jedzenie, które nie trafiło do ust. Niestety posiadają także wadę – szybko robią się szorstkie i niezdatne do użytku. Materiały, które wykorzystuje się dla niemowląt powinny być przede wszystkim delikatne, dlatego producenci tego rodzaju pieluszek, zaczęli wykorzystywać do ich produkcji także naturalną bawełnę, która zmiękcza materiał i przedłuża jego użyteczność.

Kompletowanie wyprawki dla maluszka nie jest łatwe. Szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi pieluszek, by zyskać pewność, że są one bezpieczne i nie wywołają niepożądanych reakcji alergicznych. Warto rozważyć zakup tych artykułów, które zostały wykonane z ekologicznych materiałów. Producenci proponują wiele rozwiązań, które sprawdzą się zarówno dla dziecka, jak i dla planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *