Skompletowanie wyprawki dla nowego członka rodziny to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów przygotowywania się do przyjścia na świat swojego malucha. Jest mnóstwo akcesoriów, które powinny się w niej znaleźć. Znaczenie mają nie tylko względy estetyczne, lecz przede wszystkim praktyczne. Wiele produktów dostępnych do kupienia w sklepach online, jak i stacjonarnych powstało po to, aby ułatwić opiekunom codzienne funkcjonowanie z maleństwami. Niemniej jednak nie wszystkie artykuły okażą się rzeczywiście przydatne, w związku z czym należy sprecyzować swoje potrzeby i wymagania względem kupowanego sprzętu. Rozważne zakupy pozwolą uniknąć rozczarowania daną technologią, a co najważniejsze nie obciążą zanadto budżetu domowego. Dobrym pomysłem, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców byłoby zapoznanie się z opiniami innych mam, które są udostępniane na różnych stronach internetowych. 

Czymś, co jest dostępne na rynku dziecięcym od dawna, a jego właściwości wciąż są doceniane, to śpiworek dla dziecka. Ma wiele właściwości korzystnie wpływających na malucha, zatem należy rozważyć taki zakup. Wybór tego typu produktów okazuje się bardzo duży, więc decydując się na niego, należy zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów. Kluczowy z pewnością okaże się materiał – to od niego zależy komfort termiczny maluszka. Powinien przepuszczać powietrze, w związku z czym wszelkie sztuczne syntetyki nie będą dobrym wyborem. Najlepiej zdecydować się na certyfikowaną bawełnę, mającą doskonałe właściwości termoregulacyjne. Warto podkreślić, że ta będzie także bezpieczna dla wrażliwej skóry niemowląt, która jest podatna na odparzenia i uczulenia spowodowane niewłaściwą tkaniną. 

Troska o komfort podczas snu

Śpiworek do spania

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, iż noworodek przesypia większą część dnia. To właśnie wtedy rośnie i kształtuje swój układ nerwowy, w związku z czym ważne, aby zagwarantować mu do tego komfortowe warunki. Śpiworek do spania niewątpliwie może w tym pomóc. Zapewnia przede wszystkim właściwą temperaturę podczas snu, która jest kluczowa dla zdrowia i jakości snu brzdąca. Rodzice nie martwią się, że ich dziecko zrzuci z siebie w nocy kołderkę, a przez to zmarznie. Tego typu akcesorium do spania niweluje też ryzyko wystąpienia SIDS (Nagła śmierć łóżeczkowa).

Maluchy nie kontrolują swoich potrzeb fizjologicznych, nie potrafią ich też zakomunikować. Z tego względu w nocy nierzadko rodzice również muszą wstać, aby zmienić szkrabowi pieluszkę. Śpiworek niemowlęcy umożliwia łatwe dostanie się do niej, poprzez odpowiednie zapięcia. Przełoży się to na lepszy sen pociechy z uwagi na fakt, że nie trzeba budzić go podnoszeniem w celu wyjęcia z okrycia. Przestrzeń w śpiworze będzie ograniczona, dzięki czemu dziecko czuje się bezpiecznie – tak jak w brzuchu mamy. Jednocześnie ma tam dość miejsca, aby swobodnie poruszyć rączką czy nóżką, co nie powoduje dyskomfortu.

Śpiworek nie tylko w domu, ale również na spacerach

Śpiworek to niezastąpiona pomoc dla każdego rodzica w domu, jednak z powodzeniem wykorzystuje się go także na spacerach. Zastępuje kocyk w łóżeczku, co przełoży się na o wiele większą praktyczność. Wielu rodziców wkłada szkraba do śpiworka jeszcze w domu, a na zewnątrz przekłada go w nim do gondoli lub spacerówki. Dzięki temu zachowa się stałą temperaturę, co z kolei przełoży się na mniejsze ryzyko złapania jakiejś infekcji jesienią czy zimą, kiedy pogoda rzadko bywa sprzyjająca. Śpiworek dla niemowlaka ma uniwersalny krój, dzięki czemu będzie pasował do każdego typu wózka. W ten sposób rodzice mogą mieć pewność, że zakupiony artykuł okaże się odpowiedni.

Niewątpliwie to komfort dla dziecka. Pierwsze spacery mogą być dla niego stresujące, a gdy zostanie opatulony w śpiwór, w którym przesypia noce w domu, poczuje się bezpiecznie, głównie za sprawą znajomych mu zapachów, jakie przyjmuje materiał. Nie można jednak zapomnieć o regularnym praniu akcesorium, aby nie osadzały się na nim bakterie. Dzieci łatwo się brudzą, chociażby poprzez niekontrolowane ulewanie treści pokarmowej, głównie z tego względu należy wyposażyć się w co najmniej dwa śpiworki, aby korzystać z nich na przemian.

Praktyczność i wielofunkcyjność, czyli główne zalety śpiworka

Śpiworek do spania

Bezpieczeństwo dziecka dla każdego rodzica to sprawa priorytetowa. Ci dokładają wszelkich starań, aby nie stało mu się nic złego, chociażby poprzez dobór odpowiednich artykułów. Jednym z nich będzie właśnie śpiworek. Ten doskonale sprawdza się podczas w łóżeczku lub wózku na spacerach, jednak każdy opiekun wie, że nie zawsze łatwo ukołysać pociechę do snu.

Czasem konieczne jest ułożenie go w łóżku dorosłych, co w nocy generowałoby wiele ryzykownych sytuacji, w postaci np. przygniecenia dziecka lub jego upadek. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć się w śpiworek. Brzdącowi zostanie ograniczony zakres ruchów, dzięki czemu nawet po przekręceniu się na drugi bok nie spadnie z łóżka. Należy także podkreślić, że występuje on w różnych rozmiarach, dzięki czemu można zakupić go dla dzieci w różnym wieku – w końcu tego typu sytuacje nie dotyczą tylko noworodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *